Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
X

Autentificare cont

Tine-ma minte

Ati uitat parola? Click aici pentru a recupera user/parola

Nu aveti cont?
X

Recuperare user/parola

Te rugam sa introduci adresa de email pe care ai folosit-o la inregistrarea contului tau.

X

Deblocare automata cont

Te rugam sa introduci adresa de email pe care ai folosit-o la inregistrarea contului tau.

Cont abonat Creare cont nou
Soft Legislativ Legis PLUS Business. Aveti la dispozitie toata baza de date legislativa din Monitorul Oficial plus sute de modele de contracte, cereri si acte, alaturi de toate Codurile din Romania si legislatia europeana la zi!
Portal actualizat la 25 Septembrie 2022 Un produs marca Rentrop&Straton

Neclaritati OUG 3/2021

Raspuns oferit de Nedelcu Alexandra
Nedelcu Alexandra
Expert Legislatia muncii

Intrebare: Neclaritati OUG nr. 3/2021. Referitor la pct. c) alin. (4) al art. 1 din OUG 3/2021, personalul medical si registratorii medicali din cadrul centrelor de vaccinare ce vor asigura continuitatea activitatii dupa programul normal de lucru, li se va putea incheia un contract de prestari servicii? In ce conditii se poate incheia acest contract de prestari servicii?


Nota: Raspunsul la aceasta intrebare este disponibil doar pentru utilizatorii inregistrati. Clic aici pentru a te convinge de utilitatea raspunsurilor oferite de expertii PortalInstitutiiPublice.ro

Login utilizator

Creare cont platit Testare gratuita

De ce sa va inregistrati?

  • Pentru a avea la dispozitia dvs. zeci de experti 24 / 7 / 365!
  • Pentru a avea acces (dupa activarea contului) la o baza de date cu peste 5.900 de intrebari si raspunsuri din domeniul relatiilor de munca: legislatia muncii, asigurari sociale, salarizare, contributii, contabilitate, taxe si impozite, revisal.
  • Pentru ca accesul total in portal + consultanta personalizata va costa acum doar 1821.75 lei (TVA inclusa)
  • Pentru ca toate informatiile din portal sa va stea la dispozitie oricand si de oriunde!
  • Consultanta oferita de specialistii PortalInstitutiiPublice.ro
  • NOU! Soft Legislativ Legis PLUS Business. Toata baza de date legislativa din Monitorul Oficial plus sute de modele de contracte, cereri si acte, alaturi de toate Codurile din Romania si legislatia europeana la zi la pretul de 3046.4 lei (TVA inclusa)

Inregistreaza-te sau completeaza campurile de login pentru a avea acces la raspunsul articolului
Neclaritati OUG 3/2021

Atentie la data valabilitatii intrebarii!
Raspunsul oferit este in concordanta cu legislatia in vigoare la data de 27 ian 2021.

VIZUALIZATI INSTANT acest raspuns, platind prin SMS!
Puteti accesa raspunsul la intrebarea de mai sus, platind prin SMS 10 Euro + TVA.
Apasati butonul alaturat "Plateste prin SMS" si urmariti instructiunile privind procedura de plata folosind telefonul mobil. Odata procedura de plata finalizata, veti putea vizualiza raspunsul chiar in pagina accesata.
Sau CLICK AICI pentru a alege varianta de Abonament pentru 3, 6 ori 12 luni. Veti putea adresa intrebari in mod direct consultantilor si veti putea vedea toate intrebarile si raspunsurile din site. Peste 700 de contabili folosesc zilnic site-ul nostru.

Intrebari similare din categoria Contracte

Iul282022

Primire facturi prin sistemul RO e-Factura

de Nedelcu Alexandra valabil la 28 Iul 2022
Intrebare: Suntem o Entitate Publica care, teoretic, ar trebui ca incepand cu data de 1 iulie 2022 sa primeasca de la operatorii economici stabiliti in Romania aflati in relatia B2G, definita conform art. 2 alin. (1) lit. m) din OUG 120/2021 doar facturi electronice transmise prin sistemul national privind factura electronica RO e-Factura. In prezent suntem in situatia in care diversi operatori economici nu ...
Iul192021

Contract de parteneriat proiect cultural

de Nedelcu Alexandra valabil la 19 Iul 2021
Intrebare: Se poate incheia un contract de parteneriat pentru realizarea unui proiect cultural intre o institutie publica (primarie) si o asociatie non profit, pentru prestare servicii pe o perioada de 3 zile, costurile fiind suportate 50% de catre asociatie si 50% de catre primarie? Care este baza legala si modalitatea de atribuire a contractului?
Mai282021

Contract de prestari servicii de contabilitate

de Portal Institutii Publice valabil la 28 Mai 2021
Intrebare: O primarie a incheiat un contract de prestari servicii privind lucrari din contabilitate cu un expert contabil, membru activ CECCAR. In cadrul primariei la contabilitate sunt 2 persoane incadrate, cu experienta minima, astfel incat s-a luat decizia sa se incheie acest contract. Expertul contabil desfasoara lucrari de contabilitate, dar nu semneaza Situatiile Financiare. Curtea de Conturi a ...
Mar062020

Plata directa catre subcontractanti. Conditii

de Nedelcu Alexandra valabil la 06 Mar 2020
Intrebare: Va rugam sa ne ajutati cu o opinie in ceea ce priveste posibilitatea efectuarii unei plati directe catre un subcontractant specificat in cadrul procedurii de achizitii, respectiv ulterior mentionat in contractul de executare lucrari, fiind specificat in contract posibilitatea platii directe catre subcontractant, insa neexistand acordul expres initial al subcontractantului ( inainte de semnarea ...
Feb022019

Atributii prestare servicii institutie publica

de Nedelcu Alexandra valabil la 02 Feb 2019
Intrebare: Poate o instituite publica sa comercializeze cartea Monografia Orasului? Daca da, va rog detaliile si legislatia in vigoare.
Oct162017

Semnatura olografa vs stampila

de Adina Popescu valabil la 16 Oct 2017
Intrebare: Este valabil contractul semnat in original de reprezentantii legali ai unei primarii si un furnizor, care in loc de semnatura olografa aplica stampila avand inscriptionata semnatura?
x