X

Autentificare cont

Tine-ma minte

Ati uitat parola? Click aici pentru a recupera user/parola

Nu aveti cont?
X

Recuperare user/parola

Te rugam sa introduci adresa de email pe care ai folosit-o la inregistrarea contului tau.

X

Deblocare automata cont

Cont abonat Creare cont nou
Soft Legislativ Legis PLUS Business. Aveti la dispozitie toata baza de date legislativa din Monitorul Oficial plus sute de modele de contracte, cereri si acte, alaturi de toate Codurile din Romania si legislatia europeana la zi!
Portal actualizat la 19 Martie 2024 Un produs marca Rentrop&Straton
  • Testare gratuita
  • Convingeti-va de profesionalismul specialistilor PortalInstitutiiPublice.ro.
    Testati acum GRATUIT cel mai eficient serviciu de consultanta fiscal-contabila personalizata!
  • Subiectul saptamanii
  • Salarizare proiect PNRR. Baza legala
    O primarie are in derulare investitii, avand sursa de finantare PNRR. La nivel de institutiea fost numita o echipa de implementare, pentru care s-a dispus majorarea de salarii calculata in functie de orele prestate. Plata acestor ore are la...
    mai mult
  • Recrutare autori
  • Divizia de Legislatia Muncii cauta autor cu urmatoarele atribute.
    Detalii aici »

Cariere

Specialist Legislatia Muncii

Descrierea firmei:

Lider de peste 25 de ani al pietei de informatii specializate din Romania, grupul romano-german Rentrop&Straton are peste 200.000 de clienti. Din portofoliul Rentrop&Straton amintim: colectia Consilier (Taxe si Impozite, Contabilitate, TVA, Impozit pe Profit, Codul Muncii, Managementul Resurselor Umane, Management Financiar, Contracte Comerciale), colectia Revista Romana, colectia Newsletter, colectia Expert CD, colectia Ghidul Managerului Eficient. Cu 130 de angajati, peste 500 de autori si specialisti si o cifra de afaceri de 3 milioane de euro, Rentrop&Straton este cel mai important furnizor roman de informatii specializate.

Rentrop & Straton face parte din reteaua internationala VNR Verlag für die Deutsche Wirtschaft AG, important grup de consultanta in afaceri german, cu operatiuni la Bonn, Berlin, Salzburg, Zürich, Varsovia, Bucuresti, Moscova, Londra, Manchester, Madrid si Johannesburg. Rentrop&Straton este membru SIPA (Specialized Information Publishers Association), membru fondator BRAT (Biroul Roman de Audit al Tirajelor) si ARMAD (Asociatia Romana de Marketing Direct).

Descrierea postului:

Divizia de Legislatia Muncii cauta autor cu urmatoarele atribute:

  • Experienta relevanta de cel putin 5 ani in domeniul Legislatiei Muncii (domeniul public si privat);

  • Specializare in dreptul muncii/stiinte juridice/resurse umane/asigurari sociale/drept civil/comercial;
  • Cunostinte si abilitati care sa includa consilierea, redactarea si supervizarea cu privire la: Contracte colective de munca, Regulamente interne, Desfaceri disciplinare ale contractelor individuale de munca, Supraveghere si supervizare din punct de vedere legal a cercetarii disciplinare, Contracte individuale de munca, Indrumare privind politica de resurse umane in conformitate cu legislatia impusa de Inspectoratul Teritorial de Munca, Cereri si actiuni in materia conflictelor de munca si a celor de drepturi si interese;
  • experienta ca autor/co-autor/coordonator de lucrari din domeniile sus mentionate.

Va rugam trimiteti CV-ul dvs. la adresa de email legislatiamuncii@rs.ro.

x